Hledání
Pokročilé vyhledávání
 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

JEDEN DEN VE STŘEDOVĚKU

interaktivní výstava, při které poznáte jeden den ve středověkém městě…

stredovek 1stredovek 3stredovek 4stredovek 5stredovek 6stredovek 2

Termín: 2. února - 10. dubna 2019

Cílová skupina: MŠ, 1. – 9. třída ZŠ, prima – kvarta

Délka programu: ZŠ a prima – kvarta: dle časových možností účastníků 60 – 90 min.

                              : dle časových možností účastníků 45 – 60 min.

Provázanost s ŠVP: Program lze zahrnout do vzdělávacích oblastí Člověk a společnost – vzdělávací obor Dějepis a Člověk a jeho svět – vzdělávací obor Vlastivěda

Vstupné: děti/žáci/studenti 25,- Kč, učitelé zdarma

 

Chtěli byste prožít jeden den ve středověku? Tak se přijďte podívat na stejnojmennou výstavu. Čeká vás „den“ plný zajímavých aktivit od ranního oblékání až po večerní modlitbu. Dozvíte se zajímavosti a fakta z každodenního života a hlavně si mnohé sami vyzkoušíte.

MŠ, 1. a 2. třída ZŠ: Zveme všechny princezny a prince, rytířky a rytíře na poutavou výstavu o životě ve středověku. Oblečete se do krásných šatů nebo kroužkové košile, ozdobíte se čelenkou se závojem nebo nasadíte rytířskou přilbu, potěžkáte všemožné zbraně, přivoníte si ke středověké voňavce a osedláte koně. A to není zdaleka vše… zahrajete si na zakladatele měst, vyzkoušíte náročnou práci iluminátora, zjistíte, jak „voněla“ středověká ulička, jestli si děti hrály stejně jako vy nebo si třeba zazpíváte s ponocným.

Tato hravá výstava je doplněná krátkým výkladem plným zajímavostí z každodenního života ve středověkém městě.

3. – 9. třída ZŠ, prima – kvarta:  Výstava Jeden den ve středověku poutavou a zábavnou formou, kdy si žáci vše mohou sami vyzkoušet, osahat a očichat, představuje dějiny každodennosti středověkého města. Žáci se mohou obléci do gotického oděvu nebo kroužkové zbroje, ozdobit se čelenkou se závojem nebo nasadit rytířskou přilbu, potěžkat meče a bijáky, přivonět si k dobové voňavce či odhalit pach středověké uličky. Dále si například zahrají na lokátory, stanou se písaři ve scriptoriu, vyzkouší si pečetění, vytvoří vlastní mozaiku ve vitrážovém okně, osedlají koně nebo si třeba zazpívají s ponocným jeho chvalozpěv.

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti