Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

V roce 2019 a 2020 si připomínáme kulaté výročí spjaté s osobností poličského rodáka, světově proslulého skladatele Bohuslava Martinů. Letos je to 60 let od úmrtí a příští rok 130 let od narození skladatele.

 „Dne 27. srpna 2019 se v Tylově domě uskuteční vzpomínkový večer při příležitosti 60. výročí úmrtí Bohuslava Martinů, v jehož rámci bude promítnut autorský film poličského rodáka Petra Vorlíčka o převozu ostatků hudebního skladatele do Poličky v roce 1979,“ uvádí předseda Spolku NÁŠ MARTINŮ Jaroslav Novotný.

Součástí večera bude také beseda, na kterou bychom rádi pozvali tehdejší účastníky pietní akce na hřbitově a v Tylově domě. Chcete-li se s námi podělit o své osobní vzpomínky na onen den před 40 lety, napište nám na e-mailovou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo nám zanechte písemný vzkaz v poličském muzeu. Těšíme se na vaše vyprávění a zážitky z nezapomenutelného dne, kdy se Martinů vrátil domů,“ dodává.

Přímo ve výroční den úmrtí skladatele, 28. srpna, je plánován dvojí pietní akt. Na hřbitově proběhne nejdříve vzpomínkové setkání, při kterém se Bohuslavu Martinů přijdou k jeho hrobu poklonit příznivci z řad koncertních posluchačů a také představitelé města a kulturních institucí, a poté v blízkém kostele sv. Michala zazní vzpomínkové pásmo Píseň o domově určené pro recitátora a komorní hudební doprovod. Kromě toho se na koncertě konaném 25. srpna 2019 představí Pěvecké sdružení moravských učitelů, které plánuje své vystoupení vygradovat zpěvem u Mistrova hrobu.

Alena Zavoralová
Městské muzeum a galerie Polička a Centrum Bohuslava Martinů v Poličce
Tylova 114, 572 01 Polička
tel.: +420 461 723 864

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti