Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

– výstava prací jednoho z výtvarníků nejúspěšnější české videohry roku 2018 – Kingdom Come...

carodejnice duchek 1carodejnice duchek 2carodejnice duchek 3carodejnice duchek 4carodejnice duchek 5carodejnice duchek 6carodejnice duchek 7

Termín: 25. 1. – 14. 4. 2020

Cílová skupina: 5. – 9. třída ZŠ, víceletá gymnázia, SŠ

Délka programu: dle časových možností účastníků 60 min.

Provázanost s ŠVP: Program lze zahrnout do vzdělávací oblasti Člověk a jeho svět – tématické okruhy Místo, kde žijeme a Lidé a čas. Dále lze program využít pro vzdělávací oblasti Člověk a

 

společnost – obor Dějepis, Umění a kultura – obor Výtvarná výchova a Informační a komunikační technologie

Vstupné: žáci/studenti 25,- Kč, učitelé zdarma

 

Tomáš Duchek začal svoji kariéru v oboru digitální malby jako concept artist (návrhář) ve firmě Warhorse v Praze v roce 2013, kde se podílel na vizualizaci prostředí a charakterů ve hře KingdomCome: Deliverance. Ve hře, která je zaměřená na realismus a zprostředkování středověkého způsobu života. Hráči mají možnost prožít příběh mladého kováře, jehož život se od základu změní poté, co jsou jeho rodiče zavražděni při nájezdu na jeho rodné město. 

Tento projekt zásadně ovlivnil autorovu pozdější tvorbu. V současné době se živí jako nezávislý ilustrátor a vyučuje digitální malbu na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni.

Na výstavě se žáci dozví spoustu informací o autorovi, jeho tvorbě a také, jak vzniká digitální malba. Na chvíli se přemístí do doby středověku, aby zjistili, jak se tehdy žilo. Budou si moci vyzkoušet tíhu kroužkové košile či zbroje a vyfotit se ve fotokoutku s pozadím se středověkými bojovníky.

 

Výstavy RETROGAMING a TOMÁŠ DUCHEK – Středověk v nás lze navštívit jednotlivě či dohromady.

 

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti