Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

 

Polička je místem zábavy i vzdělání a tím pravým městem, kam můžete přijet na zajímavý celodenní výlet. Neváhejte a přijďte k nám načerpat vědomosti, zážitky a aktivní formou strávit svůj čas s rodinou či přáteli.

 

Muzeum vám nabízí prohlídky největších atraktivit královského věnného města Poličky od gotického opevnění města – nejzachovalejší fortifikace ve střední Evropě, po rodnou světničku Bohuslava Martinů ve věži kostela sv. Jakuba, jež je současně vyhlídkovým místem s širokým rozhledem do okolí. Dále nabízí tematické procházky historickým jádrem města i jeho moderní částí, návštěvu expozice věnované významnému poličskému rodákovi a hudebnímu skladateli Bohuslavu Martinů a interaktivně pojaté expozice o historii města. Své nově nabyté znalosti si můžete procvičit v lavicích školní třídy, kde se učil i malý Bohuslav.

V prostorách barokní radnice se nachází Městská galerie. Ta nabízí expozice věnované výtvarnému umění na Poličsku od gotiky do 19. století až po současné umění spolu s obrazovou galerií rodu Hohenemsů a prohlídkou unikátní radniční kaple sv. Františka Xaverského, která si dodnes v úplnosti dochovala původní výzdobu. A expozici moderního umění na Poličsku 20. století věnované umělcům, kteří se v Poličce a na Poličsku narodili, nebo zde žili, a kteří svým významem překročili hranice regionu.

Navštívit můžete také výstavu Fenomén IGRÁČEK, která poukáže na historii i současnost oblíbené české hračky. Zároveň bude část výstavy věnována volbě povolání dříve i nyní. Výstava LICHOŽROUTKA Galina Miklínová vás zavede do světa režisérky, ilustrátorky a výtvarnice animovaných filmů, které se dostaly na řadu světových festivalů animované tvorby. A výstava PŮLSTOLETÍ  S CIMRMANEM vám představí rozmanitou osobnost českého giganta i padesátileté působení Divadla Járy Cimrmana.

Součástí muzea je i prostorná zahrada, kde si můžete odpočinout a zažívat si čerstvě nabyté vědomosti a zážitky...

 

VĚTŠÍ SKUPINY JE NUTNO OBJEDNAT TELEFONICKY PŘEDEM, a to v zájmu vaší spokojenosti.

Prohlídku vám můžeme sestavit podle vašich potřeb a možností.

 

UPOZORNĚNÍ:

Z důvodu rekonstrukce kostela sv. Jakuba bude RODNÁ SVĚTNIČKA BOHUSLAVA MARTINŮ

otevřena pouze od 1. července do 31. srpna 2019.

 

 

Nabídka ke stažení zde:

 SEZONA_2019_-_KULTURNI_AKTIVITY_PRO_SENIORY_-_MUZEUM_POLICKA.doc

SEZONA_2019_-_KULTURNI_AKTIVITY_PRO_SENIORY_-_MUZEUM_POLICKA.pdf

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti