Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

Plátno poličského letního kina rozzáří pokračování jedné z nejúspěšnějších českých pohádek s Ivanem Trojanem a Jiřím Dvořákem v hlavních rolích a to Anděl Páně 2.

 

V sobotu 29. července 2017 se v atriu poličského muzea uskuteční dětské promítání letního kina. Projekce bude součástí již tradičního celodenního festivalu pro rodiny s dětmi – Skřítkování. To se bude konat letos již po páte a každoročně si jej nenechá ujít několik spokojených rodičů, kteří zabaví sebe i své ratolesti na celý den.

A na co se můžete těšit pokud se rozhodnete přijít? Rozhodně na již zmíněného anděla Petronela, který sice pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil mnohem lepší službu. A tak ho jeho věčný pokušitel, čert Uriáš, začne ponoukat. Stačí utrhnout jablíčko ze stromu Poznání a bude vědět to, co ví jen Bůh! Poznání ale skončí neslavně. Oba musí šupem na svět jablko Poznání najít a přinést zpátky. Ale než se jim to podaří, zažijí velké dobrodružství a jaké? To se dozvíte v našem letňáku od 21.00 hodin.

 

Během dne bude připravený celodenní zábavný program pro zvídavé děti i dospěláky plný hravých úkolů a her pod širým nebem, v expozicích nebo výstavách muzea.

Odpoledne odstartuje DÍLNIČKA PRO DĚTI – Bubble party, na které si společně vyrobíme bublifuk, popustíme uzdu fantazii malováním pomocí barevných bublin a užijeme si zábavu vytvářením megabublin! Dále vás čeká fantastická podívaná s Klaunem Fílou a s ním i tvorba nejrůznějších bublinových forem a tvarů. Uvidíte bublinu v bublině, bublinový tenis, housenku i kouřové bubliny. Na konci bude několik odvážlivců uzavřeno do obří bubliny.

Pokud ještě nebudete unavení, připraveno je DIVADÉLKO PRO DĚTI. Kdo by neznal klasickou pohádku O kohoutkovi a slepičce, kterak se slepička snaží zachránit chamtivého kohoutka? Není právě lakomost a chamtivost hlavním tématem nejen příběhu, ale i dnešního světa? Dá se vůbec z tohoto příběhu udělat legrace? Dá se z něj poučit? Na to zkusí odpovědět představení Malého divadélka Praha.

Na konci je potřeba se pořádně rozpohybovat. Joseline Amutuhaire a Tomáš Ondrůšek mají připraveno TANCOVÁNÍ a BUBNOVÁNÍ, kdy hrát na buben a tančit mohou přijít všichni. Na věku a fyzické kondici nezáleží!

Časový harmonogram akce naleznete na www.cbmpolicka.cz

Celodenní program pro děti a rodiče připravily MaTami - centrum pro rodinu, Městské muzeum a galerie Polička v Centru Bohuslava Martinů a Městská knihovna Polička za podpory Pardubického kraje.

KONTAKT:

ALENA ZAVORALOVÁ

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti