Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

Již 14. září 2019 se můžete těšit na zahájení výtvarné výstavy s názvem 72. Umělecký Salon v Poličce, ZA HRANICÍ OKAMŽIKU. Letos vám představí svojí tvorbu absolventka Akademie výtvarných umění v Praze Markéta Kolářová ze Sádku, a vedoucího ateliéru Designu a vizuální komunikace ze Střední umělecko-průmyslové školy Jihlava-Helenín, poličský rodák Martin Šmíd.

Nenechte si ujít koncert 26. září 2019 pořádaný Spolkem Náš Martinů. Těšte se na vystoupení muzikantských hvězd, houslisty Petra Macečka a klavíristy Pavla Voráčka. Díky vstřícnosti obou umělců zazní v rodném městě autora, mimo jiné, jeho Sonáta C dur pro housle a klavír.

Francie, Itálie nebo Irsko - již od roku 1984 každým rokem slaví tento svátek, jehož cílem je posílení historického povědomí, chránění památek a národního kulturního dědictví. Od roku 1991 jej slaví i Česká republika.

Výstavní sály poličského muzea po celé prázdniny vystavovalo desítky figurek IGRÁČKA nejrůznějších povolání a charakterů v historických i moderních variantách. Tato interaktivní výstava končí 25. srpna a vy máte poslední příležitost k její návštěvě. Děti si pohrají na poli, v kuchyni, v dílně nebo ordinaci.

Od úmrtí hudebního skladatele uplyne na konci srpna rovných 60 let. Současně uplyne 40 let od převozu jeho ostatků ze Švýcarska, kde byl původně pohřben, do rodinného hrobu v Poličce.  Město Polička ve spolupráci s Centrem Bohuslava Martinů chce skladatelovo úmrtí uctít pietní vzpomínkovou akcí, která se bude konat přesně v den úmrtí 28. srpna.

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti