Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

TZ_04/10/2017

Vyrobte si svíčku z včelího vosku, ochutnejte medovinu, medovník nebo luční med. Připravena je i poutavá přednáška o včelách a včelaření. Netradiční vernisáž bude plná chutí, vůní i zajímavých informací.

Poličské muzeum  otevře v sobotu 7. října 2017 ve 14.00 hodin ve výstavních sálech novou výstavu O včelách a lidech. Je určena především dětem, které se hravou formou a pomocí komiksových obrázků dovědí mnohé ze života včel. Vernisáž bude nejen zajímavá, ale především sladká. K ochutnání budou připraveny různé druhy medu, medové perníčky, medovník, medovinu nebo medovou limonádu. Připravena bude také tvořivá dílna, kde si vyrobí drobné svíčky ze včelího vosku. Těšit se můžete i na poutavé povídání o včelách.

Výstava seznamuje malé i velké návštěvníky se životem včel a se způsoby získání a zpracování slaďoučkého medu. Komiksová postavička včelka Medulka provádí celou výstavou a ukazuje jim, co všechno nám včely dávají, jaké jsou jejich role a jaké zastávají funkce nebo představuje různé typy včelích úlů. A proč včely tančí? Proč se jim oznamovala smrt hospodáře? A za co včelaři vděčí Františku Hruškovi? To je pouze několik otázek, na které návštěvníkům výstavy včelka Medulka odpoví.

Hraví zájemci si mohou simulovanou formou vyzkoušet, jak včela sbírá med a pyl, jak krmí larvy nebo jak staví své voskové obydlí. Zahrát si mohou také třeba zábavní stolní hru, pomocí které se naučí něco o stavbě těla včely. Práci člověka ve včelíně představí sbírkové předměty používané od dávné minulosti až dodnes. Součástí jsou také makrofotografie Ze života včely včelaře Josefa Permedly.

Výstava potrvá do 7. 1. 2018.

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti