Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

– interaktivní výstava zachycující historii výpočetní techniky od počátků do poloviny 90. let 20. století

retrogame 1retrogame 2retrogame 3retrogame 4retrogame 5retrogame 6

25. 1. – 26. 4. 2020, výstavní sály centra

Dobrý den, přátelé,
jalikož vláda zakázala akce s účastí přesahující ve stejný čas 30 osob, musíme s lítostí oznámit, že výstava je UZAVŘENA.

Na počátku roku 2020 se můžete těšit na úspěšnou putovní výstavu Retrogaming vypůjčenou z Regionálního muzea v Litomyšli. Uvidíte počítačové hry, domácí počítače a konzole z 80. let. Zavzpomínáte na hry a budete moci posoudit, jak moc se proměnila počítačová technika i grafika. Seznámíte se rovněž s herními hity, s dobovými herními časopisy a problematikou pirátství. Dozvíte se plno technických informací i zajímavosti. Co ale nemůže chybět, je pořádné „pařanské doupě“ – herna s historickými počítači, herním automatem i s moderními PC s emulátory, kde si vyzkoušíte retrohry (například Prince of Persia, Pac-Man, Dynablaster a jiné).  

 

  AKCE: RETROHRÁTKY POČÍTAČOVÝ TURNAJ HERNÍCH LEGEND  

28. března 2020, výstavní sály muzea

Máš již plné zuby dnešních přetechnizovaných her a při zmínce slov Atari či Nintendo zažíváš návaly nostalgie? Nebo se jen chceš stát aktuálním přeborníkem v nejznámějších počítačových hrách minulého století jako třeba Super Mario Bros, Pac-Man, Tetris a mnohé další?

Máš k tomu ideální příležitost! Ve spolupráci s firmou Enter Polička jsme se rozhodli uspořádat  hráčský turnaj o skvělé ceny, který v rámci doprovodného programu k výstavě Retrogaming pořádá poličské muzeum. Nejzajímavější bude soutěž v tetrisu párů, kde budou soutěžit dvojice, které musí vzájemně spolupracovat. Tato verze fenomenální hry Tetris není moc známá a o to zajímavější to bude!

Registrace do turnaje probíhá do středy 25. 3. 2020 12.00. Kapacita je omezena, proto neváhejte s podáním přihlášky příliš dlouho!

Přihlásit se, potrénovat, vyhrát! Uvidíme se na turnaji, retrogamere!

   SOUTĚŽ: Pac-Man slaví 40!   

Kdo by neznal legendární japonskou arkádovou hru Pac-Man! Dnes již kultovní žluté kolečko s ústy a okem, pojídající vše co mu přijde do cesty, letos slaví čtyřicáté narozeniny. Za tu dobu se stalo symbolem všech počítačových her a předlohou pro mnoho mutací, populárních písniček i televizní seriál a v neposlední řadě i maskotem interaktivní výstavy RETROGAMING.  

Na jeho počest vyhlašuje Městské muzeum a galerie Polička ve spolupráci s firmou Orfast s. r. o. výtvarnou soutěž o nejoriginálnější ztvárnění Pac-Mana: PAC-MAN SLAVÍ 40.

kategorie:      I. do 7 let

                        II. 7 15 let

                        III. nad 15 let

Hodnotné ceny zajištěny. Své řádně označené výtvory (kategorie, jméno, adresa a telefonický kontakt) přineste do muzea nejpozději do 15. 4. 2020. Vyhlášení vítězů proběhne první dubnový týden na www.cbmpolicka.cz.

 

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti