Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

AFFETTO 1AFFETTO 2AFFETTO 3

Koncert Affetta je pozvánkou k účasti na programovém experimentu, jehož obsahem je hudba sedmi staletí využívající obratně barevných možností mužského čtyřhlasu, kterému vévodí vysoký kontratenor. Přítomnost humoru je vždy občerstvující a platí to beze zbytku i pro umění hudební. Proto Affetto - vokálně experimentální soubor - často a rádo překračuje hranice klasických žánrů, aby se pokusilo sledovat vývoj zábavnější hudební produkce. Věrno mottu „Muži mlsají vždy rádi“ si Affetto společně s Vámi rádo pochutná na vybraných domácích a cizozemských hudebních lahůdkách, které nejsou často k mání.

Členy Affetta jsou: Aleš Procházka (bas), Vladimír Richter a Marek Olbrzymek (tenor), Jan Mikušek (kontratenor). Společnými znaky všech pěvců je profesionální hudební vzdělání získané na středních a vysokých hudebních školách, sólistická erudice, znalost autentické interpretace staré hudby, bohaté zkušenosti s provozováním hudby soudobé. Pro dnešní koncert byl přizván klavírista a zpěvák Ondřej Múčka.

Koncert se konal ve čtvrtek 8. března 2018 od 19.00 hod. v hudebním sále centra při příležitosti 8. výročí vzniku Spolku NÁŠ MARTINŮ. 

 

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti