Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

Nesmutněte nad tím, že jsou obchody zavřené a vyrobte si krásnou vánoční dekoraci z toho, co máte doma!  Přikládáme vám jednoduchý postup, se kterým to zvládne každý.    

 

vrkoc navod www 1vrkoc navod www 1vrkoc navod www 1vrkoc navod www 1vrkoc navod www 1

vrkoc navod www 1vrkoc navod www 1vrkoc navod www 1vrkoc navod www 1vrkoc navod www 1

... je zápich na stůl nebo okno, který vypadá jako pestrá kytice. Sušené plody dříve neměly funkci jenom dekorační. Sloužily také jako pamlsky členům rodiny i koledníkům. A kéž i Vám v magickém čase předvánočním a vánočním přinesou domů lásku, úrodu,  zdraví a štěstí!

ČASOVÁ NÁROČNOST: 30-60 minut

 

POSTUP PRÁCE:

PŘIPRAVTE SI – HRNEK střední velikosti, obal na květináč nebo květináč (pokud má dírku, vyložte ho igelitovým sáčkem). Nasypte do něj PÍSEK, nejlépe vlhký, a lehce umačkejte. Nejprve zapíchejte zelené VĚTVIČKY BUKSUSU, „krušpánku“.

K další práci použijte NŮŽ nebo ŘEZÁK na ostření a zkracování špejlí, případně hřebík nebo větší JEHLU na propíchnutí naškrobených odstřižků látky.

Doprostřed zasaďte silnější ŠPEJLI s obtočenou stužkou. Na ni napíchněte pěkné JABLKO.

Potom osázejte hrnek hustým lesem špejlí s množstvím připravených drobností. Na jednotlivé špejle napichujete ořechy, křížaly, ptáčky z těsta apod. Některé z nich můžete podložit pestrou látkou. Perníčky (v hraně mají dírku) se pěkně vyjímají na špejli s červenou mašličkou. Z plátků jablečných křížal (asi 3 kusů) uděláte pěkné kytičky. Nakonec přidejte nejmenší plody (hrách, šípky, rozinky) – celkovou vizáž zjemní.

Vrkoč můžete občas mírně zalít, větvičky krušpánku vydrží déle čerstvé.

 

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti