Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

První červencová neděle patřila dětem!

pkl_2013_divadlo_hrnecku_var pkl_2013_divadlo_hrnecku_var_4 pkl_2013_divadlo_hrnecku_var_6 pkl_2013_divadlo_hrnecku_var_7 pkl_2013_divadlo_hrnecku_var_9


První týden letošních letních prázdnin byl plný dětského smíchu a radosti. Nejinak tomu bylo i tuto neděli v poličském muzeu, kde bylo pro ty nejmenší připravené dětské představení divadelní společnosti Kejklíř. Starou českou pohádku na divadlo převedl a sehrál Luděk Richter.

Na dvorku muzea se sešla spousta nedočkavých dětí, které se těšily na pohádku Hrnečku vař a stolečku prostři se!. Ti z vás, kteří divadelní spolek Kejklíř znají ví, že se mohly těšit na humorné a srozumitelné představení, krásné loutky a oblíbené písničky.    

Celičký svět je schovaný v jediné bedýnce a příběh se odehrává před zraky malých a zvědavých diváků na jednom stole. Theatrum mundi neboli divadlo světa z lípy, hadříků, peří a starých českých pohádek, slouží ku poučení, pobavení i varování všech dospělých, dětí i mládeže“ vysvětlila nám Pavla Juklová, organizátorka nedělního představení.

Divadelní spolek nevystupuje v Poličce poprvé. A doufejme, že ani naposledy. „Je opravdu úžasné, že to, co jinde dělá mnohočlenný tým – to oni zvládají ve dvou. Ať už se jedná o psaní scénáře a jeho realizaci, vyřezávání loutek, stavění scény i šití kostýmů. Přišli jsme s celou rodinou a musíme říci, že jsme velmi spokojeni a představení se nám líbí“ řekla jedna z přítomných maminek.

Svým pořadem chtějí umělci seznámit s tím jak mysleli, o čem přemýšleli, nad čím slzeli, čeho se báli a čemu se smáli naši předkové - a jak málo se tím vším liší od nás. Věřme, že se jim to tuto prosluněnou neděli podařilo a že společně se můžeme těšit na jejich příští návštěvu Poličky.

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti