Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

Ve čtvrtek 25. července jsme se v Poličce vydali za poznáním života a díla slavného poličského rodáka Bohuslava Martinů. Na návštěvníky čekalo to nejlepší za uplynulé tři roky trvání hudebního cyklu Pojďme na Martinů.

Čtvrteční večer v prázdninové Poličce byl věnován hudbě a letnímu povídání. V rámci projektu Pojďme na Martinů se bude konala přednáška zahrnující poslech klasické hudby, která bude doplněna obrazovou prezentací. Návštěvníci se tak mohli těšit na ukázky z jednotlivých skladeb, dobové fotografie a společné popovídání nad osudy slavného muzikanta.

„Pořad „Martinů v kostce“ představuje krátkou přestávku a oddech na této cestě, kdy se návštěvníci budou moci seznámit s výběrem toho nejlepšího, co bylo dosud k vidění a slyšení, tentokrát v přehledném, chronologickém „balení“ - od počátku skladatelova života až do vypuknutí 2. světové války (pokračování je připraveno na srpen). Pro všechny, kterým se zdá hudba Martinů těžká a nesrozumitelná, ne-li neposlouchatelná, mám dobrou zprávu. Spočítám-li totiž všechny dosavadní pořady pro veřejnost, jejichž počet se blíží ke čtyřicítce, ještě se mi nestalo, že by někdo tento názor potvrdil také při odchodu domů. Budu věřit, že se tak nestane ani po čtvrtečním posezení pod širým nebem v muzejní zahrádce, proto si dovoluji pozvat nejen všechny příznivce, ale i ty, kteří by si rádi opravili svůj názor,“ uvedl Jaroslav Novotný, předseda spolku.

Cyklus pravidelných poslechových přednášek s názvem Pojďme na Martinů pořádá o.s. Náš Martinů ve spolupráci s Centrem Bohuslava Martinů a Městskou knihovnou v Poličce. Občanské sdružení Náš Martinů se prostřednictvím poslechových přednášek věnuje osobnosti hudebního skladatele Bohuslava Martinů s cílem oživit zájem o osud a dílo slavného muzikanta v jeho rodném městě. Více informací na www.cbmpolicka.cz.

Hudba a letní povídání Martinů v Kostce je jednou z řady akcí Poličského kulturního léta, multižánrového festivalu rozvíjející kulturní zábavu v prázdninové Poličce. Jedná se o projekt, který pořádá Centrum Bohuslava Martinů a Městská knihovna Polička ve spolupráci s o.s. MaTami, o.s. Pontopolis a o.s. Náš Martinů. Projekt rovněž podporuje město Polička a řada dalších institucí. Bližší informace a kompletní červencový i srpnový program najdete na webové stránce www.letopolicka.cz.

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti