Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

Návštěvníky vítal sám Bohuslav Martinů

Během minulého týdne měli návštěvníci poličského muzea unikátní možnost zúčastnit se speciálních oživených prohlídek a nahlédnout do rodné světnice světoznámého a uznávaného hudebního skladatele Bohuslava Martinů. Světnička se nachází ve věži kostela sv. Jakuba ve výšce 36m. Návštěvníci se mohli zároveň kochat výhledem do širokého okolí a obdivovat tak nejen památky a architekturu města ležícího pod nimi, ale i krásu okolní krajiny.

V rámci prohlídek měli návštěvníci možnost zhlédnout skromné bydlení rodiny Martinů na přelomu 1900 století. Po vystoupání 194 schodů se návštěvníci setkali s průvodcem v dobovém kostýmu a s malým chlapcem hrajícím na housle pod dozorem své sestry Marie nebo tatínka Ferdinanda. Ti jim nechali nahlédnout do svých životů a vzpomínek…

Martinů se narodil roku 1890 a za svůj život stvořil hudbu k několika baletům a operám. A právě neobvyklost místa jeho narození mu pomáhala v jeho tvorbě. V Centru Bohuslava Martinů v Poličce oživené prohlídky pořádají již druhým rokem a těší se velké oblibě.

Pokud jste neměli letos štěstí a nestihli jste rodnou světničku navštívit, jistě se vám to poštěstí příští léto, kdy se oživené prohlídky budou opět konat.


 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti