Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

DSC_5950 DSC_5957 DSC_5960 DSC_5975 DSC_6010

Tuto sobotu v poličském muzeu zavzpomínali na rok, kdy bylo jejich české město v roce 1938 okupováno Němci. Letos uplyne již 75. let od Mnichovského diktátu a proto se poličští rozhodli pro tuto výstavu.

Zahájení výstavy si nenechalo utéci na desítky návštěvníku každého věku, někteří přišli na tyto události zavzpomínat nebo se o nich dozvědět více. „Na výstavě je k dispozici mnoho fotografií, novin a jiných tištěných dokumentů, které si každý může prohlédnout. Zajímavá je i mapa, kde je přesně zakreslena demarkační linie, která tu vedla. Přestože jde o téma smutné, výstava se mi moc líbí“ řekla jedna z návštěvnic vernisáže výstavy.

Úvodního slova se chopil Mgr. Stanislav Konečný, jenž návštěvníky uvedl do situace, kdy dne 6. října 1938 zazněla v rozhlase šokující zpráva, že v německém záboru bude i česká Polička a několik dalších vesnic z okolí a jaký byl regionální dopad Mnichovského diktátu, který se stal předzvěstí rozpoutání druhé světové války. Následně mohli návštěvníci zhlédnout archivní filmové záběry z okupované Poličky a dobový film Jiřího Jeníčka “Československá armáda“ z roku 1937. Ty budou k dispozici i pro veřejnost.

Výstava bude k vidění až do 10. listopadu 2013.

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti