Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

 

V  sobotu 5. června proběhl v Poličce již jedenáctý ročník nočního putování městem pod názvem Čas pro neobyčejné zážitky.  A rozhodně bylo na co koukat. Poličské organizace a instituce připravily i letos pro návštěvníky bohatý program, v jehož průběhu si  každý přišel na své.  Mnozí využili možnosti zavítat do Centra Bohuslava Martinů, kde byly zdarma zpřístupněny všechny expozice a výstavy. V expozici Historie města řada návštěvníků neodolala možnosti obléci se do středověké zbroje. Ve druhém sále již na příchozí čekala dobově oděná trhovkyně, která je seznámila s čím vším se na trhu v polovině 19. století obchodovalo a co její práce obnášela. Snad největší radost dětem udělala školní třída Bohuslava Martinů z přelomu 19. a 20. století, kde si při petrolejce mohly zkusit podepsat se na břidlicovou tabulku či si krasopisně vyplnit vysvědčení.

Celý večer se v Centru Bohuslava Martinů nesl ve znamení nejznámějšího poličského rodáka, který si v letošním roce připomene již 120. výročí narození. Při této příležitosti také vznikl nový průvodce Poličkou Po stopách Bohuslava Martinů, jenž byl v rámci večera Času pro neobyčejné zážitky oficiálně představen. Díky názorné mapce a popisu míst spjatých s Bohuslavem Martinů  si od teď mohou všichni zájemci projít město a blízké okolí a alespoň na chvíli se zastavit tam, kam kdysi směřovaly skladatelovy kroky. V rámci sobotního představení nového průvodce se mohli návštěvníci vydat hned na několik míst v centru města, která byla oživena vyprávěním dobových postav blízkých poličskému rodáku. Ševcovský tovaryš Stanislav Hnát zavzpomínal, jak vypadal všední den na věži, kde se skladatel narodil. Dcera mlynáře Krause prozradila, jaká kuriózní nehoda se mladému Martinů přihodila při nočním dostaveníčku v Jimramově, a skladatelova sestra Marie Martinů se pochlubila, kde si otevřela svůj módní krejčovský salon.

Celá akce se setkala se značným úspěchem, o čemž svědčí i velmi vysoká návštěvnost. Za celý večer totiž do Centra Bohuslava Martinů zavítalo téměř 1 100 návštěvníků.

DSCF0786 DSCF0820 DSCF0901

Více fotografií z akce naleznete v sekci fotogalerie.

 

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti