Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

Poličské kulturní léto se s námi rozloučilo konáním speciálního festivalu pro předškoláky, školáky a rodiče.

DSC 0111DSC 0112DSC 0118DSC 0122DSC 0123

DSC 0139DSC 0161DSC 0162DSC 0197DSC 0200

Poličské kulturní léto se s námi rozloučilo konáním speciálního festivalu pro předškoláky, školáky a rodiče.

 „Jednalo se o celodenní akci, která byla rozdělena do několika etap. V té první se děti během dopoledne vydaly do muzejních expozic. Pomocí mapky, kterou dostaly, se musely pokusit najít schované skřítky a splnit jednotlivé úkoly, které jsou zábavné, ale i naučné.  Pobavili se zkoušením historických oděvů, střelbou na terč, hrou na hudební nástroje a vyrobili si i něco na památku.“ říká kurátorka akce Alena Jandlová.

 „Odpoledne si děti i rodiče vyráběli různé loutky skřítků, od pohyblivých marionet až po malé prstové loutky, se kterými si některé děti přímo na místě začaly hrát divadélko.  Očekávaným vyvrcholením odpoledních aktivit bylo Sférické kino. Zábava i vzdělání může mít různé až netradiční podoby. Ale takové promítání naučných filmů o mořském dně a vesmíru v pojízdném planetáriu – to byla senzace.“ dodává kurátorka akce.

Závěrem celodenního festivalu bylo letní kino pro malé skřítky nespavce. Jistě všichni znáte postavičky LEGO – ale znáte je, když se snaží zachránit svět? Napnuté děti a všechny figurky sledvaly osud hlavního hrdiny Emmeta a mylně věřily, že právě on svět  zachrání – a jak to dopadlo? Jako každá pohádka – i tato skončila dobře a utéct si ji nenechalo na desítky malých návštěvníků.

Tím bylo Poličské kulturní léto zakončeno a nám nezbývá nic jiného, než se těšit s jakou nabídkou filmů k nám tento populární festival přijde v příštím roce.

Projekt vznikl ve spolupráci rodinného centra MaTami, Městského muzea a galerie a Centra Bohuslava Martinů v Poličce, Městské knihovny v Poličce.

Více informací naleznete na www.letopolicka.cz

 

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti