Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

Moderní umění ano či ne? Aktuální tvorba dorazí opět do Poličky a tentokráte se můžeme těšit na diplomové práce studentů AVU v Praze a posoudit tak můžete sami.

DSC 0228DSC 0235DSC 0241DSC 0252DSC 0254DSC 0262

V sobotu 19. září 2015 byla ve výstavních sálech zahájena výstava moderního umění v podání začínajících umělců. Zpestřením bylo improvizované vystoupení absolventa katedry pantomimy na pražské HAMU Ondřeje Holby, který za hudebního doprovodu a s čirkou skleněnou koulí v dlaních, dokázal nevídané optické klamy a postaral se tak o nevšední zážitek několika desítkám návštěvníků. “Člověk měl pocit, že se koule nehýbe a hýbe se jen on, ale to je přeci nemožné když se hýbali oba – neuvěřitelně talentovaný mladík,” nechal se slyšet návštěvník vernisáže. “Mnohdy je pochopení moderních děl poměrně složité, bylo příjemné když se na vernisáži objevili samotní autoři a všem nám svůj záměr a myšlenku vysvětlili... křížová cesta? To jsem opravdu nepochopila, ale po vysvětlení autorky – už to v tom vidím,” Martina 31 let.

Přijďte se podívat, jaké práce vznikly v ateliérech vedených známými umělci jako Vladimír Skrepl, Milan Knížák, Michael Rittstein, Vladimír Kokolia, Martin Mainer nebo Jiří Lindovský,” zve na výstavu kurátorka Bc. Tereza Sejkorová.

Výstava nám představuje závěrečné práce magisterského stupně studia v závěru akademického roku 2015. Na výstavě budete mít možnost vidět pohled nastupující mladé generace výtvarných umělců, kteří stále častěji hledají vyjádření v oblasti nových médií, konceptuálních a performativních postupů. ,,Na první pohled je naše výstava výstavou současného umění. Koneckonců, co jiného výraz současné umění znamená než umění vytvořené v přítomnosti nebo nedávno? V tomto smyslu může být stěží něco současnějšího,“ odpověděl kurátor pražské výstavy PhDr. Tomáš HříbEK, PhD.

Výběr se soustředí na klasická výtvarné disciplíny malby, kresby, grafiky, sochařské práce a prostorové instalace. Absolventská výstava je významným místem v životě umělecké školy i každého studenta. Příprava obhájených prací absolventů školy však přináší i jistá úskalí, neboť podmínkou je vystavit všechny práce, které v daném akademickém roce byly obhájeny. Vytvořit atraktivní kurátorský koncept z tohoto různorodého celku proto není jednoduché.

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti