Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

V poličském muzeu tuto sobotu zahájili interaktivní výstavu s názvem Poznávej se!, jejímž mottem je – DOTÁKAT SE EXPONÁTŮ PŘIKÁZÁNO! Návštěvníci tak měli možnost si vyzkoušet Braillovo pí  smo, projít se na chůdách či se projet na pedálu. Změřili si hlasitost výkřiku, hloubku předklonu, rozpětí rukou či elektrický odpor vlastního těla.

poznavej se  1poznavej se  4poznavej se  5poznavej se  6poznavej se  8

Věděli jste, že nejsilnější sval v těle je jazyk? Napadlo vás někdy, že nejde kýchat s otevřenýma očima nebo že si nikdy nestrčíte svoji pěst do svých úst? Putovní výstava je kombinací hry, zábavy a poučení. Na šedesáti exponátech si můžete vyzkoušet, jak funguje vaše tělo a smysly, ale také jak vás mohou smysly klamat.

V poličském muzeu tuto sobotu zahájili interaktivní výstavu s názvem Poznávej se!, jejímž mottem je – DOTÝKAT SE EXPONÁTŮ PŘIKÁZÁNO! Návštěvníci tak měli možnost si vyzkoušet Braillovo písmo, projít se na chůdách či se projet na pedálu. Změřili si hlasitost výkřiku, hloubku předklonu, rozpětí rukou či elektrický odpor vlastního těla.

Neváhejte a i vy využijte možnost zjistit nejrůznější údaje týkající se vašeho těla. Poseďte na hřebících jako fakír, pokuste se sestavit lidské tělo, vyzkoušet pevnost své ruky, vyluštit zvukové pexeso. Otestujte vlastní čich, zjistěte citlivost svého sluchu a poznejte rychlost své reakce i sílu stisku. Edukativní a interaktivní výstava hledá nové formy vzdělávání a podněcuje zájem o vědu, techniku a přírodní obory a je tak vhodná pro malé i velké návštěvníky.

 „Výstava navazuje na úspěšnou výstavu z roku 2014 – HRY A KLAMY, taktéž zapůjčené z iQLANDIE Liberec, která slavila velký úspěch a utéct si ji nenechalo rekordních 6,825návštěvníků. Proto jsme neváhali a využili jsme možnost zapůjčit si druhou kolekci zaměřenou na lidské tělo," vysvětluje kurátor výstavy David Junek. „Povaha exponátů se dobře hodí k doplnění výuky mnoha předmětů, proto se k nám objednává řada škol z širokého okolí, které k nám pravidelně jezdí,“ dodává.

Prostor zde mají také různé hlavolamy, kvízy a optické klamy. Mimo jiné se dozvíte, jestli tělo dokáže vyrobit elektrický proud, zkusíte si jeho pružnost a zjistíte, kolik vody a krve v sobě má. A jak vlastně souvisí rozpětí našich rukou či umístění pupíku s jeho výškou? Přijďte a poznejte své TĚLO.

Výstava bude k vidění do 31. srpna 2016.

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti