Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

Haagský soubor komorní hudby -  Jde o těleso nadšených amatérských hudebníků z Nizozemska, zaměřující se mj. na českou hudbu....

ansamblATRIUM MUZEADirigent Sjef de KortRODNA SVTNIKA BOHUSLAVA MARTIN

V neděli 5. června v odpoledních hodinách zazní v prostorách Centra Bohuslava Martinů, Městského muzea a galerie Polička, hudba dechového souboru  „Haagský soubor komorní hudby“.  Jde o těleso nadšených amatérských hudebníků z Nizozemska, zaměřující se mj. na českou hudbu.  Každý rok jezdí na některé z míst, kde žili velcí čeští skladatelé: takto putovali po stopách Antonína Dvořáka či Josefa Suka, letos chtějí nasát atmosféru genia loci v místech, kde žili a tvořili Bohuslav Martinů a Leoš Janáček. Díla těchto autorů jsou také na repertoáru  souboru - poličským posluchačům se představí interpretací  tří skladeb velikánů české hudby: suitou pro dechový sextet Mládí Leoše Janáčka, Nonetem Bohuslava Martinů a Legendami Antonína Dvořáka (původně klavírní skladba zazní v úpravě pro dvojitý dechový kvintet a kontrabas). Dirigentem souboru je Sjef de Kort, absolvent Královské konzervatoře v Haagu a v současnosti dirigent více komorních souborů; s jedním z nich nedávno vystupoval v haagském Rytířském sále za přítomnosti nizozemského krále.

Koncert Haagského souboru komorní hudby se koná v neděli 5. 6. v 16 hodin v atriu Centra Bohuslava Martinů, v případě nepřízně počasí v AV sále CBM.

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti