Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

Během sobotního večera se nad královským věnným městem linula hudba, smích, zpěv a dobrá nálada. Přes 1300 lidí se procházelo uličkami a zapojovalo se do programů připravených místními organizacemi. Byly to neobyčejné zážitky pro všechny smysly…

13418607 1125243120850136 6268765807687440528 oDSC 1471DSC 1505DSC 1525DSC 1585DSC 1712

 

V rámci celorepublikového Festivalu muzejních nocí se konala již po sedmnácté akce pod názvem Čas pro neobyčejné zážitky. Úderem devatenácté hodiny se oficiálně rozběhl program, který měl trvání až do půlnoci. V tomto čase se poutníci večerním městem mohli účastnit připravených aktivit, soutěžit například o vstupenky na MS horských kol v Novém Městě na Moravě či se dívat na vystoupení svých dětí a vnoučat.

Od samého začátku se pod věží kostela s. Jakuba vytvořila fronta lidí, kteří chtěli navštívit Rodnou světničku Bohuslava Martinů. Z výšky 36m se naskytl pohled nejdříve na prosluněnou Poličku a postupně na Poličku večerní a noční.

Místní SŠ obchodní a služeb poskytovala různé služby - například masáž hlavy – kdo z nás by se rád nenechal masírovat, pro všem tom chození? Žáci Základní umělecké školy B. Martinů vystoupili ve hře Broučci, na motivy knihy J. Karafiáta a děti z Mateřské školy na Palackého náměstí zatancovaly v duchu 555. Nechyběla ani výstava výtvarných prací dětí i žáků ze celý rok.

Centrum Pontopolis nabídlo ochutnávku tradičních jídel z různých zemí světa. Kolem světa se mimo jiné cestovalo i v Centru volného času Mozaika, kde se děti mohly schovat do iglú, prohlédnout si mumii ve sklepení, která ty nezbednější občas lehce vylekala nebo zatancovat před teepee.

A máte v pořádku všechny formuláře? Máte formulář na focení? I takovéto otázky zazněly v budově Oblastní charity Polička, kde přísné úřednice kontrolovaly, zda mají všichni vše, co mají mít. Pokud bylo vše v pořádku - odměnou byl například lahodný guláš.

Do celé akce bylo zapojeno 21 organizací a každá z nich měla připravený program ušitý na míru tomu, čemu se věnují. Za každým rohem byl slyšet smích malých i větších, cítit vůně lahodných jídel, které seznámily naše chuťové pohárky s něčím lahodným a novým. K vidění bylo nejedno představení či výstava, ke slyšení nejedno hudební vystoupení.  A hmat každému posloužil v nejednom tmavém sklepení či zákoutí, kde byla vystavena různá tajemství.

Těšíme se na vás v příštím roce, opět v první červnovou sobotu a tentokráte již po osmnácté.

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti