Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

Návštěvníci města Poličky vítají možnost navštívit rodnou světničku Bohuslava Martinů i v pondělí, kdy mívá většina památek zavřeno.  Rodná světnička se tímto přidala k hradu Svojanov, který má pondělky otevřené již po několikátou sezónu. „Po prvním měsíci této novinky můžeme potvrdit velký úspěch a zájem,“ komentuje Ondřej Král z IC Polička.

CBM 38CBM 70HV 4HV 8HV 9

 

Službu nabízí IC Polička po dohodě s Městským muzeem a galerií Polička. Muzeum zajišťuje své průvodce, informační centrum zázemí pro průvodce a odbavení turistů.  V červenci navštívilo světničku v pondělí celkem 258 osob, průměrně připadá na jedno pondělí cca 35 osob. „Lidé využívají prodloužené víkendy a ptají se nás, co mohou v pondělí v Poličce navštívit. Jsou velmi spokojení, že mohou jít právě na věž kostela. Pro nás je velmi příjemné, že nemusíme turisty odmítat a že nám díky této možnosti z města neodjíždějí. Naopak, nabízíme jim jednu z největších poličských zajímavostí,“ dodává Ondřej Král. Díky pondělním prohlídkám, tak mohl být odbaven i velký zájezd 125 maďarských turistů.

Pondělní prohlídky rodné světničky Bohuslava Martinů ve věži kostela sv. Jakuba budou pokračovat ještě celý srpen. Odchod s průvodcem z Informačního centra Polička (Palackého nám. 159) v 9, 10, 11, 13, 14, 15 a 16 hod. Vstupné dospělí 60,- Kč, děti, studenti a důchodci 30,- Kč. V ostatní dny zůstává dosavadní odchod z poličského muzea.

Nenechte si při návštěvě Poličky tuto ojedinělou památku ujít. Rodná světnička hudebního skladatele Bohuslava Martinů patří mezi české unikum. Který jiný významný hudební skladatel se narodil a žil se svojí rodinou ve výšce 36 metrů? Odměnou po vystoupání 192 schodů do věže je i nádherný výhled na Poličku a okolí.  Navíc nyní můžete využít i pondělí!

Naďa Šauerová, tisková mluvčí města

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti