Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

Nestárnoucí česká klasika Tajemství hradu v Karpatech v letním kině, koncert pod širým nebem, veselé tvoření z korálků pro děti i dospělé. Tyto a mnohé další zážitky přinesou nadcházející dny v rámci letního festivalu Poličské kulturní léto, které je v plném proudu.

Sobota 13. srpna bude ve znamení letního kina. Na plátně se objeví kultovní český film Tajemství hradu v Karpatech (1981). Jak to bylo vlastně s prvním filmovým představením a s objevem televize, odhalí po mnoha dobrodružstvích při pátrání ve strašidelném hradním labyrintu hrabě Felix Teleke z Tölëkë, hlavní postava kultovního českého filmu.

Po filmovém sobotním večeru pak přijde na řadu koncert mladých talentovaných hudebníků Michala Moravce a Davida Paši. V akustickém podání Michala Moravce zazní známé písně českého éteru od skupiny Kryštof, Jelen, Slza a mnoha dalších. „Na bicí bude doprovázet David Paša. Jako host přislíbila účast Valerie Cechová, která si s Michalem zazpívá pár duetů,“ dodala Alena Jandlová, organizátorka festivalu.

Úterý 16. srpna bude program patřit (nejenom) dětem. V tvořivé dílně se budou vyrábět veselé a barevné náramky z korálků. Další úterý pak na děti i dospělé čekají relaxační omalovánky.

Kompletní srpnový program naleznete na webové stránce www.letopolicka.cz. Více se také dozvíte na facebookové stránce Poličské kulturní léto. Poličské kulturní léto pořádá Centrum Bohuslava Martinů a Městská knihovna Polička ve spolupráci s o.s. MaTami.

Kontakt: Klára Kašparová

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

web: www.letopolicka.cz

facebook: www.facebook.com/kulturnileto

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti