Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

Zvonky na školních chodbách už mají komu zvonit a my už sklízíme promítačku letního kina, plakáty a pozvánky a hlásíme, že šestý ročník prázdninového festivalu Poličské kulturní léto je za námi. V průběhu letních prázdnin mohli malí i velcí návštěvníci posedět u hudby či divadla, vyrábět a relaxovat v tvořivé dílně nebo pod širým nebem sledovat kino či středověkou bitvu.

bitvaPosezeni s harmonikou 2

Zábavy si užili především ti nejmenší návštěvníci. V tvořivých dílnách děti vyráběly hmyzí hotely, šumivé tablety do koupele, krabicové město, vázy a lampy, náramky, mandaly, postavičky z filmu Mimoni a jiné výtvory. Dětem nechyběla ani divadélka. Dospělí návštěvníci si také mohli užít několik hudebních zážitků v podobě koncertu nebo posezení s harmonikou.

Na filmovém plátně letního kina se vystřídalo několik žánrově rozmanitých filmů. Pod širým nebem se promítala americká fantasy podívaná, školní komedie, cestovatelský dokumentární film předního českého cestovatele Dana Přibáně, oscarový snímek s Leonardem DiCapriem v hlavní roli, nestárnoucí česká klasika nebo oblíbený animovaný film pro děti Mimoni.

Americká rodinná komedie byla promítána v rámci festivalu Skřítkování. „Ačkoliv to mnozí z nás nečekali, bylo sobotní putování muzeem za skřítky více než úspěšné. Přestože slunko pálilo a člověk by očekával, že děti budou spíše u vody nežli v muzeu, hravých úkolů a her se zúčastnilo přes padesát dětí, které během dopoledne zaplnily všechny expozice muzea,“ uvádí kurátorka rodinného festivalu Alena Jandlová. Děti se mohly vydat na divadlo, tvořivé dílny nebo na večerní letní kino. „V rámci odpolední dílny jsme se nechali inspirovat večerním kinem, ve kterém se pod širou oblohou promítal oblíbený animovaný film Mimoni. Během dílničky si tak děti mohly vyrobit některého z filmových parťáků Kevina, Stuarta nebo Boba, který je na film mohl doprovodit. V našem programu jsme pamatovali i na ty nejmenší poutníky. Pro ty bylo připraveno vystoupení divadla JOJO s Cirkusovou pohádkou. Atriem i budovou muzea se tak celý den ozýval dětský smích. Těšíme se i na další ročník tohoto oblíbeného festivalu pro rodiče s dětmi, jenž bude opět naplánován na srpen roku 2017. Je úžasné, když vidíte, jak se děti baví, smějí a zároveň i něco dozví o historii či hudbě,“ dodává organizátorka festivalu Alena Jandlová.

Stejně jako v předešlém ročníku byl prázdninový festival Poličské kulturní léto zakončen středověkou bitvou na zdejších políčkách. V  sobotu 3. září v Poličce v parku u hradeb vyrostlo středověké ležení, rozmanité tržiště, zkoušela se dobová řemesla a bojovalo se až do soumraku.

V příštím ročníku multižánrového festivalu se opět můžete těšit na letní kino, hudbu, tvořivé dílny a jiné kulturní akce. Poličské kulturní léto pořádá Centrum Bohuslava Martinů a Městská knihovna Polička ve spolupráci s o.s. MaTami.

Kontakt: Klára Kašparová

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

web: www.letopolicka.cz

facebook: www.facebook.com/kulturnileto

 

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti