Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

 

Předposlední srpnový víkend byla v rámci Festivalu 555 zahájena charitativní sbírka Na křídlech jeřába, kterou uspořádalo poličské občanské sdružení MaTami, centrum pro rodinu. Výtěžek sbírky je určen pro Dětský domov v Poličce, konkrétně pro tři mladé lidi, kteří v letošním roce domov opustí a vydají se do samostatného života.

Myšlenka a název sbírky Na křídlech jeřába jsou odvozeny z pojetí tvořivé výstavy Papírový svět - origami, papírové modely a vystřihovánky, která se koná v Centru Bohuslava Martinů v Poličce od 31. července do 3. října 2010. Ústředním motivem celé výstavy je tradiční japonská skládanka jeřába, japonsky orizuri. Jeřáb je totiž v Japonsku považován za posvátného ptáka, symbolizuje dlouhý spokojený život a příznivou šťastnou budoucnost. Japonci dokonce věří, že poskládají-li tisíc jeřábů, splní se jim tajné přání. Naším společným přáním je, aby Filip, Markéta a Zdeněk z dětského domova, šťastně odstartovali novou životní etapu a na samostatné cestě se jim dařilo co nejlépe.

Charitativní sbírka trvá do 17. září 2010. Lidé proto mají ještě necelý měsíc možnost, buď zaslat svůj finanční příspěvek na účet 43-7509310257/0100, který byl pro tento účel zřízen nebo přijít na výstavu Papírový svět, kde mohou obdivovat nejen krásu papírového umění a zručnost těch, kteří vystavené modely vytvořili, ale také poskládat papírového jeřába a přispět tak ke splnění našeho přání. Během festivalových dnů zavítaly do Centra Bohuslava Martinů desítky návštěvníků, kteří společně poskládali 478 papírových jeřábů. Podaří se nám společnými silami složit tisíc jeřábů, aby se naše přání stalo skutečnosti?

 

1 2 3 4

5 6 7 8

9 10

 

 

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti