Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

Nechme Poličku zazářit a zapsat do České knihy rekordů! Vytvořte s námi oficiálně registrovaný rekord a to - NEJVĚTŠÍ HVĚZDU z lidí přímo na Palackého náměstí pod dozorem komisaře z Agentury Dobrý den, s. r. o.

POLICKA REKORD HVEZDA Z LIDI 2017 1POLICKA REKORD HVEZDA Z LIDI 2017 2

 

Rekord se bude konat v rámci akce Čas pro neobyčejné zážitky, což je obdobou celorepublikově oblíbené muzejní noci. „Všechno vypukne v sobotu 3. června 2017 ve 21.00 hod., kdy se lidé začnou shromažďovat na Palackého náměstí, kde bude vyznačena hvězda. Akce je velice oblíbená a my doufáme, že se v uličkách města bude pohybovat okolo 1.500 poutníků jako v předchozích ročnících, a že alespoň polovina se do rekordu zapojí. V tuto chvíli počítáme s 1000 lidí tak kdoví, necháme se překvapit,“ uvádí kurátorka akce Alena Zavoralová.  „Ve 21.30 hod. začne příprava na rekord a vyplňování vyznačené hvězdy, ve 21.30 – 22.00 hod. budeme spolu s komisařem sčítat účastníky a proběhne zápis rekordu. Tímto bych ráda pozvala všechny čtenáře co mají chuť se zapojit,“ dodává.

Mimo jiné se můžete nechat unést pohledem na hvězdně nasvícenou radnici, prohlédnete si interiér luxusní limuzíny a po červeném koberci vystoupáte do galerie jako filmová star. V atriu radnice vás oslní světlo fotoaparátů a v záři reflektorů se budete cítit jako poličské hvězdy. Třpyt zapomenutých šperků z kolekce obrazů Hohenemské galerie nechá opět zazářit historička PhDr. Dana Stehlíková, CSc. Jako z vesmíru mohou znít tóny hudebního vystoupení v barokní kapli v podání zvukového umělce, sochaře a muzikanta Martina Janíčka.

Své o hvězdách ví i Rákosníček – pomozte mu opět zaplnit jeho rybníček hvězdami a prohlédněte si výstavu známého výtvarníka Zdeňka Smetany. Astronom Jan Veselý z Hvězdárny Hradec Králové vám povypráví o kráse hvězd a vesmíru nad námi. Zažijte neobyčejný okamžik, kdy na obloze můžete sledovat hvězdy, měsíc a planetu Jupiter. Připraveny jsou pro vás samozřejmě volně zpřístupněné expozice Hohenemské obrazárny a starého umění na Poličsku, kterými vás provedou postavy z obrazů. Nenechte si ujít také expozice moderního umění, které jsou nově rozšířeny o krajináře Vysočiny.

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti