Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

TZ_31/8/2017            

Francie, Itálie nebo Irsko - již od roku 1984 každým rokem slaví tento svátek, jehož cílem je posílení historického povědomí, chránění památek a národního kulturního dědictví. Od roku 1991 jej slaví i Česká republika

Dny evropského dědictví (zkráceně EHD) jsou společná aktivita Rady Evropy a Evropské komise. Každoročně se koná v září a to v mnoha městech a obcích po celé Evropě – zemích, které přistoupily k Evropské kulturní konvenci.

A jaké jsou další cíle EHD? Je to zlepšovaní informovanosti o jiných kulturách a ochrana kulturního dědictví v nejširším slova smyslu. Respektování všech kultur bez ohledu na jejich rozšíření a přijímání kulturního dědictví jako prostředek v boji proti nesnášenlivosti a netoleranci, podporování otevřenějšího postoje vůči ostatním potíráním rasismu, xenofobie atd. Zároveň se snaží chránit kulturní památky, které jsou neustále ohroženy.

Využijte svátku všech památek - Dnů evropského dědictví k návštěvě toho, co nabízí město Polička. V letošním roce byly vyhlášeny dny EHD v termínu 9. - 17. 9. 2017.

Městské muzeum a galerie Polička vám ve dnech 9. - 10. 9. 2017 nabízí vstup zdarma do Barokní radnice, v Centru Bohuslava Martinů můžete uplatnit 50% slevu na vstupném a Rodná světnička Bohuslava Martinů 25% sleva na vstupném.

Další víkend 16. - 17. 9.2017 bude prohlídka Gotického opevnění města zdarma.

Po celou dobu trvání EHD bude k vidění koruna Přemysla Otakara II.  - zakladatele královského věnného města Poličky.

Pojďte slavit. Dveře poličského muzea jsou pro vás otevřeny od 9.00 do 16.00 hodin.

Více na www.cbmpolicka.cz

KONTAKT:

ALENA ZAVORALOVÁ

Městské muzeum a galerie Polička

Centrum Bohuslava Martinů

Tylova 114

572 01 Polička

Tel.: +420 461 723 855

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.cbmpolicka.cz

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti