Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

TZ_20/11/2017          

Hrnečky malé nebo velké, buclaté i tenké, barevné či bílé. Vezměte svůj neoblíbenější a přijďte si do poličského muzea vyrobit romantický jehelníček.  Vánoce se blíží a předvánoční tvoření je tu.

Máte doma osamocený hrneček nebo skleničku, které nemají využití? Proměňte je na
romantický jehelníček. Je ideálním spojením tří materiálů, které prezentujeme na vánoční výstavě a to textil, porcelán a káva. Stane se Vám pěknou památkou nebo dárkem
,“ zve na dílničku kurátorka akce Mgr. Stanislava Cafourková. „Zároveň si během příjemného odpoledne prohlédnete vánoční výstavu Bílá jako sníh, černá jako káva a nasajete předvánoční atmosféru,“ dodává.

Pokud patříte mezi milovníky ručních prací, podíváte se, jak šikovné dámy, které budou paličkovat, háčkovat, plést a vše vás ochotně naučí. Přijďte si i vy 9. prosince 2017 od 13.00 do 15.00 hodin vyzkoušet svoji zručnost, vždyť dárek v podobě jehelníčku je krásný.

Mimo jiné, věděli jste, že technika paličkování se vyvinula již v 16. století, kdy se začala vyrábět v Itálii, v Nizozemí a ve Španělsku? Kdežto o původu háčkování neexistují žádné spolehlivé údaje. Podle některých domněnek pochází tato technika z Tibetu nebo z Číny a první písemné doklady jsou známé teprve z počátku 19. století z Anglie.

Více na www.cbmpolicka.cz

KONTAKT:

ALENA ZAVORALOVÁ

Městské muzeum a galerie Polička

Centrum Bohuslava Martinů

Tylova 114

572 01 Polička

Tel.: +420 461 723 855

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.cbmpolicka.cz

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti