Hledání
Pokročilé vyhledávání
 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

NABÍDKA KULTURNÍCH AKTIVIT PRO SENIORY

 

 

Polička je místem zábavy i vzdělání a tím pravým městem, kam můžete přijet na zajímavý celodenní výlet. Neváhejte a přijďte k nám načerpat vědomosti, zážitky a aktivní formou strávit svůj čas s rodinou či přáteli.

 

Muzeum vám nabízí prohlídky největších atraktivit královského věnného města Poličky od gotického opevnění města – nejzachovalejší fortifikace ve střední Evropě, po rodnou světničku Bohuslava Martinů ve věži kostela sv. Jakuba, jež je současně vyhlídkovým místem s širokým rozhledem do okolí. Dále nabízí tematické procházky historickým jádrem města i jeho moderní částí, návštěvu expozic věnovaných významnému poličskému rodákovi hudebnímu skladateli Bohuslavu Martinů a interaktivně pojaté expozice o historii města. Své nově nabyté znalosti si můžete procvičit v lavicích školní třídy, kde se učil i malý Bohuslav.

V prostorách barokní radnice se nachází Městská galerie. Ta nabízí expozice věnované výtvarnému umění na Poličsku od gotiky do 19. století až po současné umění spolu s obrazovou galerií rodu Hohenemsů a prohlídkou unikátní radniční kaple sv. Františka Xaverského, která si dodnes v úplnosti dochovala původní výzdobu. A expozici moderního umění na Poličsku 20. století věnované umělcům, kteří se v Poličce a na Poličsku narodili, nebo zde žili, a kteří svým významem překročili hranice regionu.

Muzeum každoročně připravuje různorodé výstavy, které můžete navštívit ve skupině s přáteli, s rodinou anebo s vnoučaty. Letos se jedná o interaktivní výstavu Fenomén IGRÁČEK, která poukáže na historii i současnost oblíbené české hračky již tří generací dětí. Zároveň bude součást výstavy věnována volbě povolání dříve a nyní. Výstava LICHOŽROUTKA Galina Miklínová vás zavede do světa režisérky, ilustrátorky a výtvarnice animovaných filmů, které se dostaly na řadu světových animovaných festivalů.

Součástí muzea je i prostorná zahrada, kde si můžete odpočinout a zažívat si čerstvě nabyté vědomosti a zážitky...

 

Nabídka ke stažení zde:

 

 KULTURNI_AKTIVITY_PRO_SENIORY_2019_-_leden_cerven.doc

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti