Hledání
Pokročilé vyhledávání
 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

Česká premiéra filmu BBC o B. Martinů "Music of Exile"

Před půlstoletím zažila Polička, rodné město Bohuslava Martinů, malou senzaci – v roce 1966 se sem na několik týdnů „nastěhoval“ štáb televizní stanice BBC2, aby tu natočil podstatnou část dokumentu o životě a díle slavného rodáka. V té době však v Británii jeho jméno i hudební dílo znal málokdo, a proto se režisér filmu Anthony Wilkinson a hudební poradce, muzikolog Brian Large, rozhodli přiblížit jeho osobnost britským televizním divákům.

Číst dál...

Polička na veletrhu Infotour

Nejen v červeném stánku města Poličky mezi Královskými věnnými městy, ale i ve stánku České inspirace, v expozici Východní Čechy a na pultu CK Kotour, zde všude mohli návštěvníci veletrhu Infotour a cykloturistika v Hradci Králové ve dnech 10.- 11. března najít informace z Poličky a o Poličce.

Číst dál...

VYPEČENÁ SOBOTA V POLIČSKÉM MUZEU

Zvířátka, kytičky a také kolečko z kynutého těsta připomínající nám slunce provoní v sobotu 25. února 2017 poličské muzeum. Na zahájení Jarní výstavy od zrníčka k bochníku si pro vás muzejníci připravili voňavou dílničku - vypečenou sobotu pro malé i velké návštěvníky.

Číst dál...

MIROSLAVA ZYCHOVÁ – SLAVNÁ MALÍŘKA A POLIČSKÁ RODAČKA PO 8 LETECH OPĚT V MUZEU

Mezinárodní centrum ex libris v Sint-Niklaas v Belgii, Národní galerie v Praze, Východočeská galerie Pardubice nebo Galerie výtvarného umění Havlíčkův Brod a Galerie výtvarného umění Náchod – nejen zde najdeme obrazy uznávané malířky, sochařky a grafičky, narozené v Poličce.

Číst dál...

Chcete zpátky do dob lovců mamutů? Musíte to vzít přes Poličku

Sluchem, hmatem i vlastním prožitkem se lze vrátit do doby kamenné v poličském muzeu. Tento víkend zahájili interaktivní výstavu, která vás vezme zpět do dob lovců mamutů, přes dobu bronzovou až po příchod Slovanů v šestém století n. l.  

DSC 1152DSC 1173DSC 1182DSC 1185DSC 1190DSC 1191

Číst dál...

RÁDIO REPORTÁŽ: Na lyžích i pěšky, na rozhlednu i do muzea. Kam v zimě na Svitavsku a Třebovsku

Polička okouzlí historickým centrem města, malebným krajem Svojanova se můžete vydat na běžkách, ve Svitavách navštívit muzeum s unikátní expozicí praček, Moravská Třebová nabízí výstup na i v zimě otevřenou rozhlednu a v České Třebové si užijí lyžaři i milovníci železnice.

Číst dál...

MĚSTSKÉ MUZEUM A GALERIE POLIČKA V ROCE 2016

Městské muzeum a galerie Polička připravilo v roce 2016 pro poličskou veřejnost i návštěvníky města řadu tématických výstav a kulturních akcí....

17. Cas pro neobycejne zazitky 4. 6. 2016Koncert nizozemskeho souboru putujiciho po stropach Martinu v ramci akce Cas pro neobycejne zazitky 5. 6. 2016Policske kulturni leto 2016 - Divadelko pro deti - Cirkusova pohadka 27. 8. 2016Vernisaz vystavy - Mesto svet  7. 5. 2016Vzdelavaci program pro skoly k vystave - Mesto svet 27. 5. 2016Zivot na vezi - kostymove prohlidky 18. 7. 2016

Číst dál...

V POLIČCE SE VRACEJÍ DO PRAVĚKU

Z výstav mám nejraději ty, na kterých se mohu vystavených předmětů dotýkat a hrát si s nimi,“ řekla návštěvnice muzea malá Anička (11). A není jediná, podle posledních ohlasů preferuje takovéto výstavy až 86% návštěvníků. A právě taková je plánovaná interaktivní výstava o pravěku.

DILNA POJDTE S NAMI DO PRAVEKU 2011 7DILNA POJDTE S NAMI DO PRAVEKU 2011 78OD DOBY KAMENE 1OD DOBY KAMENE 3OD DOBY KAMENE 4

Číst dál...

Památky Velké Moravy a odkaz hudebního skladatele Bohuslava Martinů usilují o označení Evropské dědictví

Do boje o označení Evropské dědictví (European Heritage Label) vyšle Česká republika památky Velké Moravy a odkaz Bohuslava Martinů. Jedna z národních nominací se pak může zařadit mezi několik málo pamětihodností, jež titul letos získají. Cílem označení je především propagace evropského rozměru dané památky a zajištění kvalitních informačních, vzdělávacích a kulturních aktivit, které její význam dokážou sdělit veřejnosti.

RSBM 1RSBM 3RSBM 5RSBM 9RSBM 11

Číst dál...

Podkategorie

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti