Hledání
Pokročilé vyhledávání
 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

AKTUÁLNĚ

PŘEDNÁŠKA: Miniatury pro housle a klavír

Po dvou pořadech věnovaných sonátovým dílům pro housle a klavír Bohuslava Martinů přichází na řadu třetí, jenž doplní a uzavře celou kapitolu skladeb napsaných pro sólové housle s klavírem. V jeho rámci bude představeno 10 drobných kompozic, ať již samostatných nebo ve formě určitého cyklu, patřících převážně do kategorie instruktivní houslové literatury. Skladby tohoto určení spadají do období kolem roku 1930, avšak vedle nich existují i miniatury umožňující nahlédnout jak do skladatelské dílny poněkud bezradného studenta pražské konzervatoře, tak také do partitur věhlasného umělce za jeho pobytu ve Spojených státech amerických. Pro většinu z nich je typická hravost a rytmická vynalézavost, což jsou vlastnosti, které ocení každý vnímavý posluchač bez ohledu na to, nakolik je mu hudba Bohuslava Martinů blízká.

Akce se koná ve čtvrtek 9. března 2017 od 19.00 hod. v hudebním sále Centra B. Martinů v Poličce. Pořádá Spolek NÁŠ MARTINŮ. Vstupné 50 Kč.

 

KONCERT PRO VIOLONCELLO A KLAVÍR

Jan Páleníček – violoncello / Jitka Čechová - klavír

Violoncellista Jan Páleníček a klavíristka Jitka Čechová patří bezesporu k nejuznávanějším českým interpretům, jejichž umění slaví úspěch na domácích i zahraničních koncertních pódiích. Díky řadě předchozích vystoupení v Poličce je zdejšímu publiku jejich mistrovství dobře známo, stejně jako vytrvalé úsilí o propagaci hudby českých autorů, mezi nimiž zaujímá významné místo také Bohuslav Martinů. V první části koncertu zazní jedna z jeho posledních skladeb, Variace na slovenskou lidovou píseň, jež spolu s Variacemi na chorálové téma Josefa Páleníčka připomene životní přátelství obou umělců. Druhá polovina bude patřit Sonátě g moll op. 19 Sergeje Rachmaninova, dílu výjimečné kvality, od jehož dokonalé interpretace nelze očekávat nic jiného, než excelentní umělecký zážitek.   

Akce se koná v úterý 28. března 2017 od 18.00 hod. v hudebním sále Centra B. Martinů v Poličce. Pořádá Spolek NÁŠ MARTINŮ. Vstupné 90 Kč.

 

PŘEDNÁŠKA: Pojďme na Martinů - "Opáčko"

Foto 61 Opako 2  Foto 61 Opako 5  Foto 61 Opako 4  Foto 61 Opako 3               

Číst dál...

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti