Hledání
Pokročilé vyhledávání
 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

V Poličce zahájí výstavu medovými produkty a chybět nebudou zkušení včelaři

TZ_04/10/2017

Vyrobte si svíčku z včelího vosku, ochutnejte medovinu, medovník nebo luční med. Připravena je i poutavá přednáška o včelách a včelaření. Netradiční vernisáž bude plná chutí, vůní i zajímavých informací.

Číst dál...

Tradiční i moderní malířství je k vidění na 70. poličském uměleckém salónu.

TZ_04/9/2017            

Letošní, výroční 70. Východočeský umělecký salon je pojat jako výběrové představení dosud vystavujících umělců. Těšit se můžete na tradiční krajináře i moderní a současnou tvorbu. V letech 1941 až 2016 vystavovalo neuvěřitelných 690 umělců.

Číst dál...

Galaxie, mlhoviny i hvězdy budou k vidění z věže kostela sv. Jakuba v Poličce již tento pátek

Planeta Saturn, planetární mlhovina M27 v souhvězdí Lištička nebo kulová hvězdokupa M13 v souhvězdí Herkules. To budou moci spatřit pomocí hvězdářských dalekohledů a pod vedením zkušených astronomů všichni ti, kteří si nenechají uniknout tuto jedinečnou událost.

Číst dál...

Koruna Přemysla Otakara II. bude vidění v poličském muzeu v rámci Dní evropského dědictví (EHD) 2017

TZ_8/9/2017                                  

V rámci oslav EHD budou mít návštěvníci poličského muzea jedinečnou příležitost spatřit českou královskou korunu, dodnes dochovanou, pocházející z doby Karla IV. a mnohé další zajímavosti.  

Číst dál...

Dny evropského dědictví v Poličce 2017

TZ_31/8/2017            

Francie, Itálie nebo Irsko - již od roku 1984 každým rokem slaví tento svátek, jehož cílem je posílení historického povědomí, chránění památek a národního kulturního dědictví. Od roku 1991 jej slaví i Česká republika

Číst dál...

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti