Hledání
Pokročilé vyhledávání
 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

17 000 km stopem z Kamčatky do Pardubic. Poličské muzeum vás zve na besedu s Vojtěchem Markem.

TZ_1. 7. 2019

Cestovatel Vojtěch Marek bude vyprávět o své poslední cestě po Rusku. O tom, jak dostopoval z Kamčatky až do Pardubic. Stopem s ním projedeme celé Rusko, zastavíme se na Kamčatce, Bajkalu, Petrohradě či v Jakutii. A jací jsou vlastně Rusové a další národy Východu? Těšit se můžete na fotografie z cest i na ochutnávku sušeného masa, které si na své cesty sám vyrábí.  

Číst dál...

Freddie Mercury přilákal do letního kina v Poličce rekordní počet diváků

TZ_1. 7. 2019

Nechcete se v létě zavírat do klimatizovaných multikin, nebo se naopak potit v malých kinech, a přitom byste rádi viděli nějaký pěkný film? Nahlédněte do programu Poličského kulturního léta. Naleznete zde nejen letní kina, ale i divadla, koncerty či tvořivé dílny.

Číst dál...

Poličské muzeum zve na výstavu pro celou rodinu Fenomén IGRÁČEK

Výstavní sály poličského muzea vystaví desítky figurek IGRÁČKA nejrůznějších povolání a charakterů v historických i moderních variantách. Muzeum vám představí výrobu figurky a seznámí s historií i současností oblíbené české hračky. Ti nejmenší si budou moci s IGRÁČKY pohrát v připraveném dětském koutku.

Číst dál...

Spolek Náš Martinů hledá pamětníky dne, kdy se Bohuslav Martinů „vrátil domů“

V roce 2019 a 2020 si připomínáme kulaté výročí spjaté s osobností poličského rodáka, světově proslulého skladatele Bohuslava Martinů. Letos je to 60 let od úmrtí a příští rok 130 let od narození skladatele.

Číst dál...

Bohemian Rhapsody zahájí v poličském letňáku festival Poličské kulturní léto

Letošní 9. ročník multižánrového festivalu Poličské kulturní léto nastoupí na scénu poslední červnový pátek se strhujícím vystoupením kapely Queen, jejíž legendární skladby zazní ve filmovém trháku Bohemian Rhapsody, snímku, který společně s prázdninami odstartuje promítání v poličském letňáku.

Číst dál...

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti