Hledání
Pokročilé vyhledávání
 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

VYPEČENÁ SOBOTA V POLIČSKÉM MUZEU

TZ_15/2/2017            

Zvířátka, kytičky a také kolečko z kynutého těsta připomínající nám slunce provoní v sobotu 25. února 2017 poličské muzeum. Na zahájení Jarní výstavy od zrníčka k bochníku si pro vás muzejníci připravili voňavou dílničku - vypečenou sobotu pro malé i velké návštěvníky.

Číst dál...

Chléb - vše začíná u zrníčka. Výrobu tradičního pokrmu přibližuje výstava v Poličce

TZ_20/2/2017

Estonci mu říkají leib, Švédové bröd, v latině se mu říkalo crustum. Řeč je o jedné z nejtradičnějších potravin – o chlebu. Málokdy si však uvědomujeme, co námahy se skrývá za jeho přípravou a že vše začíná už od zrníčka – prací na poli, ve mlýně, v pekárně.

Číst dál...

NEVÍTE KAM S DĚTMI O JARNÍCH PRÁZDNINÁCH? NO PŘECE ZA ZÁBAVOU! Hravý program nabízí poličské muzeum

TZ_28/2/2017           

Už máte program na jarní prázdniny? Nevíte co s volnými dny? Přijďte se podívat za námi! Pro děti bude po celý den připravený hravý program v expozicích muzea i v probíhajících výstavách. Vyzkouší si gravírování, práci s dlátem či provrtání kamene dřevěným vrtákem s kostí.

Číst dál...

MIROSLAVA ZYCHOVÁ – SLAVNÁ MALÍŘKA A POLIČSKÁ RODAČKA PO 8 LETECH OPĚT V MUZEU

TZ_2/2/2017

Mezinárodní centrum ex libris v Sint-Niklaas v Belgii, Národní galerie v Praze, Východočeská galerie Pardubice nebo Galerie výtvarného umění Havlíčkův Brod a Galerie výtvarného umění Náchod – nejen zde najdeme obrazy uznávané malířky, sochařky a grafičky, narozené v Poličce.

Číst dál...

JAK SE ŽILO A PRACOVALO V PRAVĚKU? VYZKOUŠÍTE SI V POLIČSKÉM MUZEU!

TZ_23/1/2017

Výroba drátěných šperků, práce s hlínou na kruhu nebo nejstarší textilní technika – karetkování, to a mnohem více si budete moci sami vyzkoušet v poličském muzeum pod dohledem přátel živé historie Bacrie z. s. Ti se zabývají experimentální archeologií a řadu technik vám nejen osobně předvedou, ale vše vás i rádi naučí.

Číst dál...

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti