Hledání
Pokročilé vyhledávání
 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

ZAŽIJTE VÝCHOD SLUNCE Z OCHOZU RODNÉ SVĚTNIČKY BOHUSLAVA MARTINŮ ve věži kostela sv. Jakuba v Poličce

Pozorování vycházejícího slunce z ochozu věže kostela sv. Jakuba ve výšce 36m, k tomu vůně čerstvé kávy a chuť lahodného pečiva - to vše dohromady tvoří jedinečný zážitek a vy máte letos vůbec poprvé jedinečnou příležitost být u toho.

Číst dál...

Na Den dětí a hračku století zvou do muzea v Poličce

TZ_24/5/2017            Bránu do světa dětských her otevírá hračka. Svět hraček je zvláštní říší, kde si děti mohou postavit svůj vlastní svět. A tomuto světu již několik desetiletí vévodí stavebnice LEGO, která je současně označována „hračkou století“.

Číst dál...

BBC2, Martinů a Polička - Česká premiéra filmu BBC 1967 „Music of Exile“ v Poličce 2017

Před půlstoletím zažilo rodné město Bohuslava Martinů, malou senzaci – v roce 1966 se sem na několik týdnů „nastěhoval“ štáb televizní stanice BBC2, aby tu natočil podstatnou část dokumentu o životě a díle slavného rodáka. V té době jej však v Británii znal málokdo, a proto se režisér filmu Anthony Wilkinson a hudební poradce, muzikolog Brian Large, rozhodli přiblížit jeho osobnost britským televizním divákům.

Číst dál...

MEZINÁRODNÍ DEN MUZEÍ V SLAVÍ I V POLIČCE

Výstava, expozice, přednáška i vernisáž - poličské muzeum nezůstane pozadu a jako všechna muzea na celém světě oslaví 18. května Mezinárodní den muzeí (MDM). Jako již tradičně je pro návštěvníky připraveno zvýhodněné vstupné - do expozic a výstav.

Číst dál...

POLIČKA SE BLÝSKNE! Očekávat můžete i zápis do České knihy rekordů.

Nechme Poličku zazářit a zapsat do České knihy rekordů! Vytvořte s námi oficiálně registrovaný rekord a to - NEJVĚTŠÍ HVĚZDU z lidí přímo na Palackého náměstí pod dozorem komisaře z Agentury Dobrý den, s. r. o.

POLICKA REKORD HVEZDA Z LIDI 2017 1POLICKA REKORD HVEZDA Z LIDI 2017 2

Číst dál...

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti