Hledání
Pokročilé vyhledávání
 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

NABÍDKA KULTURNÍCH AKTIVIT PRO SENIORY

září / prosinec

 

Polička je místem zábavy i vzdělání a tím pravým městem, kam můžete přijet na zajímavý celodenní výlet. Neváhejte a přijďte k nám načerpat vědomosti, zážitky a aktivní formou strávit svůj čas s rodinou či přáteli.

 

Muzeum vám nabízí prohlídky největších atraktivit královského věnného města Poličky od gotického opevnění města – nejzachovalejší fortifikace ve střední Evropě, po rodnou světničku Bohuslava Martinů ve věži kostela sv. Jakuba, jež je současně vyhlídkovým místem s širokým rozhledem do okolí. Dále nabízí tematické procházky historickým jádrem města i jeho moderní částí, návštěvu expozic věnovaných významnému poličskému rodákovi hudebnímu skladateli Bohuslavu Martinů a interaktivně pojaté expozice o historii města. Své nově nabyté znalosti si můžete procvičit v lavicích školní třídy, kde se učil i malý Bohuslav.

V prostorách barokní radnice se nachází Městská galerie. Ta nabízí expozice věnované výtvarnému umění na Poličsku od gotiky do 19. století až po současné umění spolu s obrazovou galerií rodu Hohenemsů a prohlídkou unikátní radniční kaple sv. Františka Xaverského, která si dodnes v úplnosti dochovala původní výzdobu. A expozici moderního umění na Poličsku 20. století věnované umělcům, kteří se v Poličce a na Poličsku narodili, nebo zde žili, a kteří svým významem překročili hranice regionu.

Muzeum každoročně připravuje různorodé výstavy, které můžete navštívit ve skupině s přáteli, s rodinou anebo s vnoučaty. V letošním roce představujeme bývalého profesora Akademie výtvarných umění – Martina Mainera a jeho diplomanta Adama Kašpara v rámci 71. uměleckého salonu. Zároveň si připomínáme 100. výročí vzniku skautingu v Poličce a u této příležitosti můžete navštívit výstavu představující historii českého skautingu i poličského střediska Tilia. Výstava Polička v osmičkách důstojným způsobem upozorňuje na další významná osmičková výročí, která si v letošním roce připomínáme. Výstava Martinů obrázky kreslící poprvé v historii představuje skladatelovy kresby jako celek s poukazem na historické okolnosti i osobní životní události Martinů. A jako každý rok se můžete těšit na tradiční vánoční výstavu tentokrát s ukázkou dřevěných a pohyblivých betlémů…

 

Nabídka ke stažení zde:

NABIDKA_MESTSKEHO_MUZEA_A_GALERIE_POLICKA_pro_seniory_2018___zari__prosinec.pdf

NABIDKA_MESTSKEHO_MUZEA_A_GALERIE_POLICKA_pro_seniory_zari_-_prosinec_2018.doc

 

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti