Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

Celodenní zábavný program pro děti i dospěláky plný hravých úkolů, her a tvořivých dílen, kde nebude chybět zábava ani bubnová show.

DSC 0929DSC 0935DSC 0970DSC 1009DSC 1107DSC 1163DSC 1167

 

Léto je již ve své druhé polovině a pro ty co nevědí kam na výlet, plánují v poličském muzeu den plný her, zábavy a smíchu. V sobotu 9. srpna se bude konat v rámci festivalu Poličské kulturní léto speciální festival pro předškoláky, školáky a rodiče.

 „Jedná se o celodenní akci, která je rozdělena do několika etap. V té první se děti během dopoledne vydají do muzejních expozic. Pomocí mapky, kterou dostanou, se musí pokusit najít schované skřítky a splnit jednotlivé úkoly, které jsou zábavné, ale i poučné.  Pobaví se zkoušením historických oděvů, střelbou na terč, hrou na hudební nástroje a vyrobí si něco na památku. Čeká je i skákání panáka anebo cvrkaní kuliček - pamatujete si ještě, jak se cvrnká?“ říká kurátorka akce Alena Jandlová.

 „Odpoledne si budou moci vyrobit závěsný lampionek skřítka, který jistě najde místo v jejich pokojíčcích. A pod vedením zkušených muzikoterapeutů Bety a Pavla Jasanskýchmuzeum zaburácí Zeměznění.  Všichni kdo budou mít chuť a náladu si mohou přijít zahrát na buben, na věku a fyzické kondici nezáleží!“ dodává kurátorka akce.

Závěrem celodenního festivalu bude letní kino pro malé skřítky nespavce. Viděli jste už trojrozměrného draka? A Vikinga? Pokud ne, budete mít příležitost v animované komedii Jak vycvičit draka od studia DreamWorks. Animovaný dobrodružný příběh pro malé i velké se odehrává na drsném Severu, který obývají ještě drsnější Vikingové a spolu s nimi i draci. Ti jsou jednoznačně nejdrsnější.

Proto neváhejte a přijďte spolu s rodinou strávit příjemný den plný zábavy, smíchu a her, zároveň se něco zajímavého dozvědět a také si vyrobit něco na památku.

Projekt vznikl ve spolupráci rodinného centra MaTami, Městského muzea a galerie a Centra Bohuslava Martinů v Poličce, Městské knihovny v Poličce.

Více informací naleznete na www.letopolicka.cz

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti