Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

Poličské muzeum během léta doslova praskalo ve švech. Neuvěřitelných 6,825 návštěvníků si nenechalo letos ujít výstavu Hry a klamy, která byla zapůjčena z IQ Landie Liberec a trvala od května do konce srpna tohoto roku.

DSC 0219DSC 0286DSC 0326DSC 0431DSC 0724DSC 0741DSC 0764DSC 0766

Denně tudy prošlo na stovky spokojených návštěvníků a muzeum se tak stalo místem, kde bylo možné trávit hodiny a hodiny plné zábavy a smíchu. Místem, kam zavítaly rodiny s dětmi, prarodiče s vnoučaty i mladí přátelé toužící se dobře pobavit a něco zajímavého se dozvědět. „Podle nás spočívala jedinečnost výstavy v tom, že na rozdíl od běžných výstav, kde by návštěvníci neměli na exponáty sahat, byli zde nuceni k opaku. S vystavenými objekty bylo zapotřebí pracovat. Každý hrací stůl, interaktivní panel či závěsná tabule přibližovala jiný poznatek z oblasti fyziky nebo biologie a zároveň v sobě skrývala prvek pobavení, hry a objevitelského vzrušení,“ uvádí Alena Jandlová.

"Neskrýváme své nadšení, ale zároveň usilovně pracujeme na dalších zajímavých novinkách," řekl David Junek, zastupující ředitel Městského muzea v Poličce. „Na příští sezónu připravujeme výstavu, která bude zaměřena na představení základních poznatků o stavbě lidského těla, jeho schopnostech a lidských smyslech. Návštěvníci si na sobě vyzkouší a hravou formou se dozví, jak naše tělo vlastně funguje. Všechna stanoviště mají vysoký výchovně – vzdělávací účinek a děti i dospělí si rozhodně užijí a ani si nevšimnou, že se vlastně učí,“ dodává.

Již tradičně je snahou muzea podnítit v malých i velkých návštěvnících hravou formu zájem o regionální tradice, historii a hudbu. Jak dokazují čísla letošní návštěvnosti i ostatních výstav a stálých expozic, muzeum se ubírá správným směrem.

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti