Hledání

 
 
 
 
 
 
 
Centrum Bohuslava Martinů
 
 

Hry, úkoly a zábava – to vše děti milují, bylo to tu báječné, přijdeme zase,“ říká maminka osmileté Anetky, která v Poličce navštívila o jarních prázdninách putovaní muzejními expozicemi - Jarní prázdniny v muzeu. Akce si nenechalo desítky spokojených návštěvníků.

DSC 0194DSC 0205DSC 0209DSC 0219DSC 0300

Již čtvrtým rokem jsme pro děti připravili den plný her a úkolů. Malí i velcí návštěvníci dostanou po příchodu do muzea mapku a s její pomocí putují po muzejních expozicích a právě probíhajících výstavách. Na ty, kterým se podařilo doputovat až do cíle, čekala drobná odměna. Naším cílem je, aby se návštěvníci nejen zasmáli a pobavili, ale také dozvěděli několik zajímavých informací o historii našeho malebného města, tradicích našich předků a zároveň si odnesli domů něco malého na památku,” řekla organizátorka akce Alena Jandlová.

Prvním stanovištěm byla třída Bohuslava Martinů, kde nyní probíhá jarní výstava zaměřená na roli zvířat a rostlin v jarních zvycích a v běžném životě venkovských i městských lidí v 19. století. Zde si děti mohly vyrobit různé velikonoční dekorace, které zajisté ozdobí jejich pokojíčky. Mimo jiné se dozvěděly co je to květomluva nebo jaké bylinky používat například při nachlazení.

Další zastávkou v putování muzeem byla expozice Horáckého skla. Zde si nazdobily svojí skleničku spoustou veselých jarních kvítků. A inspirace? O tu nebylo nouze, jelikož vystaveno je v expozici okolo 600 kousků skla. Chybět nemohlo ani zastavení v expozici Historie města Poličky. Zde se děti dozvěděly zajímavosti o barokních sochách na Morovém sloupu, vyzkoušet si dobové kostýmy nebo rytířskou zbroj...

Poslední zastávkou před cílem byla probíhající výstava místní umělkyně – ilustrátorky a fotografky DVĚ TVÁŘE Veroniky Šrek Bromové. Pomocí výtvarných úkolů se děti blíže seznámily s její tvorbou.

Akci považujeme za velmi vydařenou a těšíme se na další i v příštím roce,“ dodává kurátorka akce.

 

 
   
ROP NUTS II EU Investice do budoucnosti